Mustamäe Huvikool (varasema nimega Mustamäe Laste Loomingu Maja) pakub 4-19-aastastele õpilastele võimalust omandada ja arendada muusika-, tantsu-, kunsti- ja tehnikaalaseid teadmiseid ja oskuseid. 2023. aastal kolis Mustamäe Huvikool täiesti uude hoonesse ja ka Progearil oli imeline võimalus huvikooli valmimise protsessist osa saada.
Mida tegi Progear Mustamäe Huvikoolis?
➤ tarnisime
➤ paigaldasime
➤ seadistasime
➤ koolitasime
VALGUS
- Tehniliste lahenduste puhul oli meie jaoks oluline silmas pidada asjaolu, et majas ei ole alaliselt valgustehnikut, seega sündmusi viivad läbi tehnilise taustata inimesed. Seepärast sai valguslahendus tehtud kahetasandilise juhtimisega.
- Valgusjuhtimise lihtsam versioon on kontrollitav Visual Productions B-Station2 nupu juhtpaneelilt. Sealt saab juhtida saali valguslahendust kui ka motoriseeritud kardinat. Kahetasandilise juhtimise koos B-Station2’ga teeb võimalikuks Visual Productions QuadCore, mis mängib valgusshow’sid, staatilisi stseene ja dünaamilisi efekte. Lisaks võimaldab QuadCore kergesti salvestada väliseid valgusshow’sid. Koos B-station 2 juhtpaneeliga on kasutamine lihtne ja mugav, isegi ilma sügavate valgustusalaste teadmisteta. Tänu Visual Productions B-Station 2 paneelile ja QuadCore juhtkontrollerile on võimalik kogu valgusjuhtimine ilma ühegi lisategevuseta üle võtta valguspuldiga.
- Kogu lava valgustab Chauvet Professionali valguspark. Eestvalguseks on ülimalt vaiksed, kuid võimsad Ovation F-265WW motoriseeritud zoomiga fresnel valgustid. Peale fresnel valgustite on eestvalguseks ka Chauvet Professional Ovation E-910FC, mis on vaikne, kuid kõrge jõudlusega profiilvalgusti, millel on täielik RGBA-Lime värvide segamine ja värvitemperatuuri eelseaded vahemikus 2800 kuni 6500 K.
- Lava tasuta valgustamiseks kasutasime ühtlase ja pehme valgusvihuga Ovation CYC1 FC valgusteid täielikult konvektsioonjahutusega, tehes sellest ülimalt vaikse valgusti. Ovation Cyc 1 FC kasutab sama RGBAL-värvimiksisüsteemi nagu teisedki Full Color Ovation valgustid. Lava tagantvalguse ehk kontravalguse osas kasutasime samuti vaikseid, võimekaid ja ilusate puhaste värvitoonidega COLORdash Par-Quad 18 LED prožektoreid. Kuna laval ripuvad koorimikrofonid, siis oli väga oluline kasutada just vaikseid valgusteid, et võimalikult vähe suminat jõuaks mikrofonidesse.
- Lavavalguse riputuses kasutasime PROTOS VOYAGER S+ D8 stangede tõstemootoreid ja suurepäraseid Admiral Staging Snake kaablivoltijaid. Nende voltijate peamiseks plussiks on liigendite rohkus, mis muudab stangede liigutamisel stanegede kõikumise minimaalseks ja lisaks on ka nende paigaldus lihtne.
HELI
- Kõlarisüsteem: Helisüsteemis kasutasime HK Audio kõlareid. Kasutasime HK Audio Linear 5 LTS kõlareid ja HK Audio L Sub 4000 bassikõlareid, mis pakuvad sügavaid ja selgeid bassihelisid ning võimaldavad muusikat tõeliselt kogeda. Monitorideks valisime aktiivsed Linear 3 kõlarid.
- Võimendid: Varustasime helisüsteemi Lab-Gruppen DSP võimenditega, mis tagavad võimsa ja selge helileviku.
- Helijuhtimine: Helipuldiks sai Allen & Heath SQ5 digitaalne helipult koos lava digitaalse lavakarbiga Allen & Heath DX168.
- Ühendused: Kõik helipuldi ja lavakarbi ühendused on hõlpsasti patchitavad Caymon 42U räkist. See võimaldab kasutajatel teha ühenduste vajalikke muudatusi kiiresti ja lihtsalt, vastavalt helitehniku soovile.
- Raadiomikrofonid: Kasutasime Sennheiser EW-D 835-S SET raadiomikrofone, mis pakuvad usaldusväärset juhtmevaba ühendust ja selget helikvaliteeti. Need raadimikrofonid tagavad esinejate liikumisvabaduse ja suurepärase heli, olles samal ajal lihtsalt kasutatavad.
- Käsimikrofonid: Kasutasime Shure Beta58 käsimikrofone, mis on tuntud oma suurepärase helikvaliteedi ja vastupidavuse poolest.
- Rippuvad koorimikrofonid: Valisime Audio-Technica ES933C rippuvad koorimikrofonid. Need mikrofonid on hõlpsasti paigaldatavad ja võimaldavad helitehnikul koori või näitlejaid võimendada ilma mikrofone eraldi paigaldamata.
Lisaks suurele saalile paigaldasime huvikooli klassiruumidesse heli- ja videolahenduse ning stuudiosse stuudiotehnika koos vajalike sedmete ja tarkvaraga.
Kasutatud tehnika:
Helitehnika: HK Audio, Lab.gruppen
Helijuhtimine: ALLEN & HEATH, Sennheiser, Audio-Technica, Shure
Valgustehnika: CHAUVET Professional
Valgusjuhtimine: Visual Productions BV
Videotehnika: Epson, Multibrackets, NEC
Riputustehnika: PROTOS, DURATRUSS, Admiral Staging
Stuudiotehnika: PreSonus, HK Audio, Audio-Technica, ADAM Audio, RØDE Microphones, sE Electronics, Shure, Novation, Caymon
Tarvikud kaablid ja ühendused: Caymon, Procab
Töid teostasid:
Helitehnika ja süsteemide häälestus - Karl-Erik Sepp
Valguspuldi konfiguratsioon ja koolitus - Melari Vainola
Projektijuhtimine - Andreas Reinula
Projektihaldus/paigaldus - Raivo Sinijärv
Paigaldus - Kristjan Kiisa, Andreas Reinula, Glenn Laanisto, Ants Rooger + Braveforce OÜ
Loe edasi